קרב מגע

קרב מגע

מה בעמוד?

מה זה קרב מגע?

הקרב מגע הוא אומנות לחימה המתמחה בהתמודדות עם מצבי תוקפנות ואלימות מציאותית, ולו תכלית אחת: לאפשר לכם להישאר חופשיים ובטוחים, כדי שתוכלו לחזור הביתה בשלום. הקרב מגע מתמקד בטכניקות תכליתיות, מעשיות ופשוטות להגנה עצמית על מנת שתוכלו לבצע אותן גם מול יריב גדול וחזק מכם, וגם במצבי חירום מלחיצים. מעבר להיותו פעילות גופנית מהנה ומעניינת במיוחד, האימון מאפשר לכם לרכוש סט של מיומנויות המשפיעות ישירות על בטחונכם העצמי, ומגבירות את תחושת המסוגלות העצמית שלכם.

תוך כמה זמן אני אדע להגן על עצמי?

התשובה הקצרה היא: 3 חודשים. הקרב מגע נבנה כך שתוכלו לרכוש את יכולות ההגנה העצמית במהירות, גם אם אתם לא ספורטאים מדופלמים וגם אם אין לכם שום רקע בספורט והכושר שלכם ברצפה. צורת הלימוד החכמה והיעילה של הקרב מגע בנויה למקסם כל דקה שאתם מבלים על המזרון ללימוד הקליט והאפקטיבי ביותר. כבר בהתחלה תרכשו יכולות פרקטיות וברות יישום. הכושר שלכם יעלה בהדרגה, גופכם יתחזק ואיתו תתחזק המנטליות שלכם ותחושת הביטחון הכללית שלכם תגבר.

ועכשיו לתשובה הארוכה: 3 חודשים הוא אכן הזמן הממוצע לרכישת מיומנויות בסיסיות להגנה עצמית ברחוב בתדירות אימונים של פעמיים בשבוע. זה אומדן זמן שלמדנו לזהות לאחר עשרות שנים של לימוד ואלפים רבים של חניכים שלמדו אצלנו. עם זאת, מדובר בממוצע. יש אנשים שרוכשים את היכולות הללו כבר לאחר חודשיים ויש אנשים שגם אחרי חצי שנה עדיין לא שם. זה תלוי מאוד בהשקעה שלכם, ברצינות, בהתמדה, ובכמות הפעמים שאתם מתאמנים בשבוע.

במה שונה הקרב מגע האזרחי מהקרב מגע הצבאי?

הרבה מכונים שמלמדים קרב מגע מלמדים מתוך בורות או מתוך חוסר מקצועיות את הקרב מגע הצבאי. בניגוד לקרב מגע הצבאי, שבו מופעל לרוב כח קטלני כלפי מפגע, הקרב מגע האזרחי צריך לפעול במגבלות החוק האזרחי הצרות יותר, והכוח המופעל צריך להיות במידה הדרושה לבלימת התוקף ולא בהכרח לגרום לפגיעה קשה או קטלנית. לימוד קרב מגע צבאי במסגרת האזרחית, כפי שהרבה מדריכי קרב מגע שהשתחררו מהצבא עושים, מסכן אתכם ועלול לסבך ולסכן אתכם מאוד. גם אחרי שהאירוע הסתיים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם רשויות אכיפת החוק ומערכת המשפט לאורך שנים רבות ולשאת בתוצאות של היבטים שייתכן שלא הייתם מודעים אליהם בכלל. הטכניקות שנלמדות במסגרת אזרחית הן לא פחות אפקטיביות, אבל נועדו לשמור גם עליכם הן בזמן האירוע והן לאחריו. כדאי להכיר שלקרב מגע יש שלוש אוריינטציות עיקריות: 1.הקרב מגע הצבאי 2.הקרב מגע האזרחי (כולל גם תתי התמחויות כמו הגנה עצמית לנשים, הגנה עצמית לילדים, הגנה עצמית לגיל השלישי ועוד) ו-3.הקרב מגע של תחום אבטחת האישים. אלו שלושה תחומים שונים ונפרדים ויישום של טכניקות מתחום אחד בשדה אחר בהכרח יעמיד אתכם בסיכון משמעותי שלא לצורך.

עקרונות קרב מגע

במצב שבו אנחנו צריכים להגן על עצמנו ברחוב, יש לנו משימה אחת מאוד ברורה: לפעול בצורה הכי יעילה ותכליתית שאפשר, כדי שנוכל לחזור הביתה בשלום. לצורך כך הקרב מגע פיתח מספר עקרונות חשובים:

 • שימוש בחפצים מהסביבה: אחד הדברים שהכי יכולים לעזור במצבי הגנה עצמית הוא היכולת להשתמש בסביבה לטובתנו: לקחת חפצים מהסביבה ולהפוך אותם לכלי נשק זמין. אנו מחלקים את החפצים המצויים בסביבתנו ל-5 משפחות עיקריות:
  1. חפצים דמויי מגן
  2. חפצים דמויי מקל
  3. חפצים דמויי אבן
  4. חפצים דמויי סכין
  5. נוזלים וחפצים קטנים

לכל אחת מן המשפחות הנ”ל יתרונות משלה, ובאימונים אנחנו מתרגלים הן את השימוש בהם לטובתנו, והן את ההתגוננות מהם כאשר הם בידי היריב.

 • פגיעה בנקודות תורפה: בקרב מגע אנחנו תמיד מחמירים ומניחים שהיריב יהיה גדול וחזק מאיתנו. כדי לגבור על יריב כזה גדול וחזק, אנחנו צריכים לפגוע בו בנקודות תורפה. לכולנו יש בגוף אזורים רכים ורגישים מצד אחד, וגם אזורים קשיחים וחזקים מצד שני. המטרה שלנו היא לפגוע באזורים הרגישים ביותר בגוף היריב עם האזורים הקשיחים והחזקים ביותר בגוף שלנו, למשל; ברך לאשכים, מרפק לאף, ציפורניים לעיניים, נשיכה לגרון ועוד. המטרה היא לפעול במידה הנדרשת להדיפת התוקף. לפעמים נדרשת פעולה מתונה יחסית, ולפעמים נדרשת פעולה עוצמתית ומכאיבה. אך בכל מקרה, היריב מבין מיד שהכוח והגודל שלו לא משחקים תפקיד משמעותי נגד אדם ששולט בקרב-מגע.
 • להימנע מירידה אל הקרקע ברחוב: יש לכך מספר סיבות. הסיבה הראשונה היא היכולת המוגבלת במיוחד להתמודד בקרקע מול יריבים מרובים. פשוט תחשבו על מצב שאתם עושים למישהו בריח (טוב ככל שיהיה) ובאותו זמן חבר שלו מגיע מאחורה ובועט לכם בראש. מצבים חמורים יותר כמו לינצ’ הם ממש סכנת חיים ממשית. את הסיבה השניה כל מי שנפל או החליק מהאופניים מכיר היטב: הרצפה אינה סולחת. שפשופים עמוקים וחבלות יבשות במקרה הטוב, או שברים ופגיעות ראש במקרה הפחות טוב הם חלק מהתוצאות של חוסר הסלחנות של הרצפה, ובלחימת רחוב אנחנו מנסים להימנע מהן. מעניין לראות מעדויות שדווקא אנשים שרגילים ללחימת קרקע הם לרוב אלו שנפגעים ממנה בצורה המשמעותית ביותר במצבי רחוב. אולי בגלל שאותם אנשים רגילים להתאמן על מזרונים ואולי בגלל שהם רגילים ליריב בודד.

עקרונות קרב מגע

טכניקות קרב מגע

הטכניקות בקרב מגע מחולקות למספר קטגוריות מרכזיות:

 • טכניקות קרב (התמודדות עם יריב או מספר יריבים בעמידה או על הקרקע)
 • טכניקות להתמודדות עם תקיפה חמושה (נשק קר / נשק חם)
 • טכניקות להתמודדות עם תקיפה לא חמושה (התקפות ידיים ורגליים)
 • טכניקות להתמודדות עם חניקות, אחיזות והגבלות שונות (חניקות, תפיסות צוואר, חביקות, בריחים, הפלות וכו’)
 • טכניקות של שימוש בחפצים מהסביבה
 • טכניקות להגנה על צד שלישי (חבר, קרוב משפחה וכו’)

לכל קטגוריה יש יישומים שונים בתחום האזרחי, הצבאי ובתחום אבטחת האישים.

יתרונות קרב-מגע

הייתרון המרכזי של הקרב מגע הוא בכך שהוא מאפשר לכם להישאר בטוחים ולדעת מה לעשות ואיך לפעול ביעילות במפגש עם אלימות ותוקפנות. לכל בעיה בחיים יש את הפתרון המתאים לה, והקרב מגע מתמחה ספציפית בפתרון בעיות בתחום האלימות. הנה הסיבות שהופכות את הקרב מגע לכל כך יעיל בכך:

 1. הקרב מגע מכין אותך מנטלית ובונה את רוח הלחימה שלך להתמודד עם המצבים הכי קשים. המצבים שאנחנו עוסקים בהם, הם לא ספורט. אנחנו מתאמנים להתמודד מול מישהו שבאמת רוצה לפגוע בנו, במובן הכי אלים וקר של המילה. מישהו שלא יעצור גם אם ניפצע קשה, מישהו שלא איכפת לו גם אם יקרה לנו הנורא מכל. אימוני קרב מגע, כשהם נעשים נכון, מעניקים לכם את היכולות החשובות ביותר כדי להכין אתכם למציאות. המצב המנטלי, האגרסיביות והאימון שדרושים כדי להתמודד עם סכנות מוחשיות הם אחרים לחלוטין מאלה שנפוצים באומנויות לחימה ספורטיביות. ה”סוויץ” שתצטרכו לעשות (ולהתאמן עליו) כדי להתמודד בהצלחה מול מישהו שבאמת מעוניין לפגוע בכם הוא מצב מנטלי אחר, ואפשר לאמן אותו רק במסגרת שמכוונת את האימונים ספציפית להתמודדות עם אלימות מוחשית ומציאותית.
 2. הקרב מגע פשוט לביצוע גם במצבי לחץ קיצוניים, כמו שסביר שתהיו כשתרגישו סכנה אמיתית ומוחשית לשלומכם. אם פעם ניצבתם מול סכנה אמיתית, בטח שמתם לב שהגוף שלכם הגיב בצורה שלא תלויה בכם: האדרנלין נכנס לפעולה, הלב דופק חזק, תפיסת המציאות משתנה ברגע, החשיבה עצמה מתחלפת לחשיבה מסוג אחר ולמעשה אתם עצמכם משתנים באותו רגע. מבחינת הקרב מגע – זה מבורך. הקרב מגע מתבסס על השינויים האלו וממנף אותם לטובתכם. תורות לחימה שאינן מתאימות את התוכן שלהן למצב המיוחד שאנחנו נמצאים בו בעת שאנחנו ניצבים מול סכנה אמיתית ומוחשית, נידונות להשתבש או לא לפעול ברגע האמת, וזה מסוכן.

  חשוב לדעת! מה שתעשו באימונים שלכם, לא משנה באיזו אומנות לחימה אתם מתאמנים – זה מה שיצא לכם במציאות! קבלו זאת כעובדה (זה מגובה מדעית), גם אם נדמה לכם ש“במצב אמיתי אם זה יקרה לי אני אפעל אחרת”. זה פשוט לא עובד ככה.

 3. הקרב מגע עובד מצוין גם מול יריבים חזקים מכם משמעותית, ולוקח בחשבון שאתם תהיו בנחיתות, בין אם בנחיתות פיזית, או מספרית (מול מספר יריבים), או מול אדם חמוש בנשק קר או חם. הרעיון הוא פשוט: אנחנו יודעים לפגוע ביריב במקום שהוא רגיש בו ביותר, וכשאנחנו מחליטים לפגוע – הפגיעה היא כואבת ועוצמתית, כזו שמשביתה את היכולת של היריב להמשיך לסכן אותנו. אנחנו יודעים לפגוע בנקודות תורפה (גרון, עיניים, מפשעה, ברכיים ועוד) בצורה מדוייקת, חזקה וכואבת ואנחנו יודעים להשתמש כמעט בכל דבר שבסביבה ככלי נשק להגנה עצמית.

יתרונות קרב מגע

כך קרב מגע יחזק אותך מנטלית

הבנייה המנטלית שלכם בתוך האימונים בנויה מכמה מרכיבים נפרדים, וכולם מכוונים בסופו כדי להביא לתוצאה אחת: שיהיה לכם ביטחון שמגובה ביכולת אמיתית להתמודד עם אלימות ותוקפנות כפי שהם קורים במציאות.
הנה כמה אלמנטים שאנחנו עובדים עליהם בצורה ממוקדת באימונים כדי להביא אתכם לנקודה הזו:

 • הסרת הפחד ממגע גופני חזק או ‘מאיים’: באימונים הראשונים שלכם אתם תראו שהמדריכים יכוונו אתכם ללמוד להרגיש בנוח עם מגע מסוג שונה, שאנחנו פחות רגילים אליו  כאנשים שחיים בעולם מתורבת. אל דאגה! אף אחד לא יתן לכם פצצה לפנים 🙂 אבל המדריכים יראו לכם שלמעשה הגוף שלכם מסוגל להתרגל ולהרגיש בנוח עם יותר ממה שחשבתם, ושזה אפילו יכול להיות מאוד מהנה. הרתיעה ממגע בפנים תתמוגג כשתעבדו בצורה מבוקרת עם כפפות, והרפלקסים של רתיעה מכל תנועה לכיוון מקומות רגישים כמו הפנים או הבטן יתפוגגו ויתחלפו בתנועות מיומנות של הסטה, בלימה או התחמקות. העבודה במגע תהפוך להרגל ולטבע שני שלכם ובכך תרכשו את הייתרון המשמעותי הראשון מול אנשים לא מיומנים. יתרון משמעותי שיופנה כנגד כל מי שינסה להיות אלים כלפיכם, ויגלה שאתם יודעים מה לעשות מול ניסיון כזה.
 • היכולת לזהות בשבריר שניה את סוג ההתקפה ולהתאים לו תגובת נגד מהירה. אחד הדברים שיתחדדו אצלכם באימונים, הוא היכולת לזהות ‘סימנים מקדימים’ להתקפה, ולקבל החלטה מתאימה בשבריר כיצד לפעול. קשר העין-יד שלכם ישתפר משמעותית ויהפוך בהדרגה לאוטומטי, עד לרמה שאם יפתיעו אתכם תצא לכם תגובה אינסטינקטיבית. ככל שתתאמנו יותר, תהיה לכם תגובה אינסטינקטיבית טובה יותר ליותר מצבים ותוכלו להיות רגועים יותר, כי תדעו שגם במצב של הפתעה גמורה הגוף שלכם ידע להגיב היטב. תופעה נפוצה כתוצאה מזה היא שחברים שלכם ילמדו די מהר שלא כדאי להבהיל אתכם…
 • הקטנת הסיכוי לקפוא במצב אמת ושינוי התפיסה לגבי פחד: התגובה שלנו לסכנה מוחשית, או מה שנקרא בשפה המקצועית “תגובת הסטרס האקוטית” (Acute stress response) מובילה בד”כ לאחד משלושה מצבים: לחימה, בריחה או קיפאון. הקיפאון, הוא ללא ספק התגובה הכי פחות רצויה לנו כבני אדם כאשר אנחנו ניצבים בפני סכנה מוחשית. אחת הסיבות המרכזיות לקיפאון הוא התחושה שאנחנו לא מסוגלים או לא יודעים איך להתמודד עם מה שניצב מולנו. זה מטופל באימונים ע”י חשיפה, התמודדות וחזרות על מצבים ותרחישים שאותם אנו עלולים לפגוש ברחוב. סיבה מרכזית נוספת לקיפאון, היא התפיסה הסובייקטיבית שלנו את הפחד עצמו ואת התגובות הפיזיולוגיות והרגשיות שמתלוות לפחד, שנגרם כאמור באופן לא רצוני מהימצאות מול סכנה מוחשית. באימונים תלמדו איך לשנות את התפיסה הזו, להבין את היתרונות העצומים של תגובות הגוף שמתלוות לפחד, ולהצליח לרתום את הכוחות האדירים של הפחד לטובתכם כדי להילחם חזק יותר, לתפקד טוב יותר ולהצליח להתמודד טוב יותר במצב אמת תחת לחץ.

למי מיועד קרב מגע?

הקרב מגע מתאים במיוחד לכל מי שמחפש דרך מעניינת לשמור על כושר ויחד עם זאת לעשות משהו מעניין שאפשר להתפתח בו, ותוך כדי להרוויח ערך מוסף משמעותי של הגדלת הביטחון העצמי והיכולת להגן על עצמו. האימונים מתאימים ל: אנשים בוגרים, לנשים, לנוער, לילדים מגיל 4.

בנוסף, הקרב מגע יכול להועיל במיוחד ל-

 • ילדים ונוער המעוניינים לדעת להתמודד עם בריונות
 • ילדים או נוער שסובלים מהצקות בבית הספר
 • ילדים, נוער או בוגרים על הרצף
 • נערות ונשים בכל הגילים
 • סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון שמחפשים דרך מעניינת לשמור על כושר, לשבור שגרה, או להוציא אגרסיות שנצברו במהלך הלימודים… (יש לנו מכון בקמפוס עצמו!).
 • אנשים שעוסקים בעבודות עם חיכוך גבוה (משלוחים, הובלות, תחום הגביה, עו”סים, פקחים, נותני שירות, נהגי תחבורה ציבורית ועוד)
 • אנשי כוחות הביטחון (שב”ס, משטרה, צבא וכו’)
 • בעלי ADHD המעוניינים ללמוד להאריך את טווח הקשב באמצעות פעילות גופנית וכן לפרוק אנרגיה בצורה בריאה
 • אנשים המעוניינים לפרוק אגרסיות בצורה בריאה ומבוקרת
 • לכל מי שרוצה לדעת מה לעשות במפגש עם אלימות ותוקפנות
 • לכל מי שמחפש סוג חדש של ספורט מעניין

קרב מגע לבוגרים

אימוני קרב מגע לבוגרים יהפכו את גופכם לכלי נשק עוצמתי שיידע לפעול ביעילות ובתכליתיות בזמן אמת כדי שתוכלו להגן על חייכם ועל חיי יקיריכם במצבים של סכנה מוחשית. את התוצאות תראו כבר אחרי זמן קצר:

 • עליה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות
 • שיפור בכושר הגופני ובכח שלכם
 • יכולות קרביות, אתלטיות ותחושה כללית ספורטיבית
 • הבנה טובה ומדוייקת יותר של מצבי אלימות ותוקפנות

הכל קורה באוירה משפחתית ומפרגנת, בלי דיסטנס או פוזה. נטו עבודה מקצועית והנאה כדי ללמוד, להתפתח ולהשתפר. קבוצות האימון מיועדות לגברים ונשים כאחד והאימונים מתקיימים במגע מלא.

קרב מגע לבוגרים

קרב מגע לנוער

אימוני קרב מגע לנוער בנויים בראש ובראשונה לחזק לכם את הגוף ולהפוך אותו לכלי נשק שמסוגל להגן על עצמו במצב אמת. האימונים יפתחו לכם ביטחון עצמי גבוה ואמונה בעצמכם, ויציידו אתכם ב’ארגז כלים’ של יכולות ומיומנויות חשובות במיוחד לגילכם. אנחנו נאמן אתכם לפעול בצורה תכליתית ונחרצת ולדעת להגן על עצמכם כאשר נשקפת לכם סכנה, מבני גילכם ואף מגדולים מכם.

האימונים מתקיימים באוירה תומכת ומפרגנת, עם מדריכים שרואים את החוזקות והחולשות שלכם ועוזרים לכם להיבנות ולצמוח בכל אימון. בנוסף, תוכלו לרכוש חברים אמיתיים ולהכיר אנשים איכותיים שאפשר ללמוד מהם וגם לבלות איתם גם מחוץ לשעות האימון.

החיבור עם המועדון קורה גם מחוץ למזרון: באירועים חברתיים שאנחנו מקיימים, סדנאות העשרה, מפגשים בין מכונים ובחינות דרגה. בואו להתאמן איתנו והצטרפו למשפחה הלוחמת של ACTA!

קרב מגע לילדים

אימוני קרב מגע לילדים מכוונים באופן ממוקד לבנות לילדיכם ביטחון עצמי גבוה ותחושת ערך ומסוגלות עצמית, תוך חיזוק משמעותי של הגוף, הקניית יכולות מעשיות להגנה עצמית ובניית כושר, אתלטיות, איתנות וכוח פיזי. ACTA מתמחה באופן ספציפי בהדרכת ילדים, והגישה שלנו היא ייחודית ושונה מזו של רוב אומנויות הלחימה. אנו יודעים מניסיון רב שנים, שהמנוף שלנו לפתח את ילדיכם ולהביא אותם להישגים גבוהים הוא ההנאה שלהם מהאימונים. הילדים צריכים לאהוב את האימונים ואת המדריכים, ולרצות להמשיך להגיע למרות שקשה להם, למרות שהמדריכים לא מוותרים להם ודורשים מהם את המקסימום. לשם כך דרוש איזון עדין ונכון בין חווייתיות והנאה באימונים, לבין קשיחות, גבולות, רצינות ומשמעת. האיזון המיוחד הזה בין רך לקשה, בין חוויה להתמודדות הוא אומנות שאנחנו למדנו להביא לידי יישום שעובד בשטח ומביא תוצאות.

כל המדריכים שלנו אוהבים את מקצוע ההדרכה ושואבים סיפוק רב מהצמחה ופיתוח של ילדיכם. תוך פרק זמן יחסית קצר תוכלו להרגיש בהבדל בכח הגופני של ילדיכם, בביטחון שלהם, ברצינות ובבגרות.

הילדים יודעים ומוסברים להם היטב באימונים המצבים שבהם מותר להם להשתמש במה שהם לומדים באימון. הגבול בין הגנה עצמית לאלימות מובהר להם בעקביות כדי למנוע מצבים שהם משתמשים בכוחות והיכולות שהם צוברים באימונם בצורה לא בריאה או שמסכנת אחרים.

אימונים לילדים מתחילים מגיל 4.

קרב מגע לילדים

קרב מגע לנשים

אימוני קרב מגע לנשים בלבד מתמקדים בהקניית הכלים החשובים ביותר שאת צריכה כדי להגן על עצמך, כאישה. במהלך האימונים תלמדי כיצד יכול גופך להפוך לכלי נשק עוצמתי כשעולה הצורך בהגנה עצמית, על מנת שתוכלי לחזור הביתה בשלום. בנוסף, באימונים כיצד לזהות סימנים מחשידים, לפעול בצורה אסרטיבית מול תוקפן, כיצד להציב גבולות וכיצד לשים לב למניפולציות נפוצות.

את התוצאות תראו כבר אחרי זמן קצר:

 • עליה בביטחון העצמי, באסרטיביות ובתחושת המסוגלות
 • שיפור בכושר הגופני, חיטוב ואתלטיות
 • יכולת התמודדות ותפקוד במצבי לחץ וחוסר ודאות
 • הבנה טובה ומדוייקת של מצבי אלימות ותוקפנות

הכל קורה באוירה משפחתית ומפרגנת, בלי דיסטנס או פוזה. נטו עבודה מהנה, אפקטיבית ומקצועית כדי ללמוד, להתפתח ולהשתפר.

מדוע קרב מגע לנשים הוא כה חשוב?

כאישה או כנערה, חשוב שתדעי קרב מגע! הנה שתי סיבות מרכזיות:

 1. יש לך עוצמות ויכולות משמעותיות כאישה, שבלי הדרכה נכונה ואימון – פשוט לא תדעי לנצל ברגע האמת!
 2. ברוב המקרים התוקף יהיה גדול וחזק ממך, ואת תהיי בנחיתות פיזית משמעותית מולו!

בטח קרה לך מתישהו שנאבקת בצחוק עם חבר, בן זוג או אח גדול ועברה לך המחשבה “אם זה היה על אמת, לא היה לי סיכוי…”, והביטחון שלך פשוט ירד לרצפה באותו הרגע. אם זה קרה לך, את לא לבד! הבדלי הכוחות הם אכן לרוב מאוד משמעותיים וההתמודדות הפיזית מול גבר בלי שיש לך את הידע איך לעשות את זה היא בהחלט דבר מאתגר. כאן בדיוק נכנס הקרב מגע לתמונה, ונותן לך כלים שהופכים את ההבדלים הפיזיים ללא רלוונטיים בכלל! למעשה, יש לך את היכולות להגן על עצמך בצורה מעולה באמת, אם רק תרכשי את הכלים האלו. לא נולדים עם הכלים הללו ולכן צריך ללמוד אותם. אל תסתובבי עם ההרגשה שאת חלשה! בואי ותלמדי כמה חזקה את יכולה להיות, עם רק מעט אימון והבנה של שלוש מפתחות ההגנה העצמית לנשים:

 • תקשורת מעמדה של כח גישה אסרטיבית והצבת גבולות
 • שימוש בסביבה ובקול שלך  ככלי נשק
 • עוצמה נשית בעימות פיזי: מתי, כיצד והיכן לפגוע בתוקף כדי לשתק אותו במצב חירום

אם את מרגישה שאת חלשה, זה רק בגלל שלא למדת עדיין איך להשתמש בעוצמות שלך. בואי ללמוד איתנו, ותרגישי בטוחה ומוגנת!

קרב למגע לנשים

כיצד לבחור מכון ללימודי קרב מגע?

כשמכון האימונים שלכם הוא מצוין, יהיה לכם קל להתמיד באימונים, יהיה לכם תמיד מעניין ותרגישו שאתם לומדים, צומחים וגם פוגשים אחלה אנשים בכל אימון.

  לפני שאתם בוחרים את המכון שלכם לאימוני הגנה עצמית, כדאי להגיע לאימון ניסיון ולבדוק כמה דברים:

 • היחס והגישה של צוות ההדרכה
  האם ניתן לכם יחס אישי? האם אתם מרגישים ששמים לב אליכם או שאתם רק חלק מההמון? כל זה ישפיע על עד כמה תתמידו באימונים בסופו של דבר ועד כמה תוכלו להתקרב לפוטנציאל שלכם בהמשך הדרך. צוות הדרכה טוב ומיומן עושה מעברים בין הקבוצה אל הפרט, ולהיפך. המדריכים צריכים להיות מסוגלים לקלוט אתכם, מה הצדדים החזקים שלכם ומה הצדדים החלשים, והכי חשוב: לתת פידבק מתמיד, וכזה שרלוונטי אליכם ספציפית, ולא גנרי וכללי.
 • מקצועיות, ריאליסטיות ועדכניות, כלומר, האם המועדון עוסק בהגנה עצמית באופן מרכזי או שזה ‘תחום צד’ במועדון? עד כמה מה שנלמד מחובר ויעיל למציאות? נסו להיות ביקורתיים ולשאול את עצמכם, האם מה שמלמדים אתכם יעבוד ברחוב? שאלו שאלות בצורה מנומסת ומתוך רצון אמיתי להבין ושימו לב לתשובות שאתם מקבלים. מקום מקצועי יקבל את השאלות שלכם בשמחה וישתמש ברצון שלכם ללמוד כמנוף לפתח אתכם עוד.
 • בטיחות והאווירה באימונים, האם האימונים בטוחים?

  אימונים לא בטוחים נוגדים את הרציונל הבסיסי ביותר של הגנה עצמית. אם מתאמן שמגיע ללמוד הגנה עצמית נפצע באימון, תוצאה ישירה של זה היא שהוא יהיה מסוגל להגן על עצמו פחות טוב אם יתקל במצב אמיתי שבו הוא צריך להתמודד. 

  הנקודות הבאות חשובות כדי להבין אם האימונים בטוחים:

  האם יש הקפדה על שימוש בציוד באימונים?

  באימונים בטיחותיים משתמשים (לפי סוג התרגיל) בֻמגן ראש, מגן שיניים, מגן אשכים לגברים, מגני שוק וכפפות איגרוף. כל אלה פרטי מיגון הדרושים לעבודה במגע מלא.

  האם רמת האינטנסיביות והאגרסיביות מותאמת לרמת המתאמנים?

  פציעות רבות נגרמות ע”י כך שנותנים למתאמנים לא מנוסים לעבוד מהר מדי בעוצמות שאינן מתאימות להם. ככל שאתם מתחילים יותר, כך העבודה צריכה להיות יותר מבוקרת, מוגדרת ואיטית. עם העליה במיומנות ובנסיון אפשר להגביר את המהירות ואת עוצמת העבודה ועדיין להישאר באזור הבטוח.

  האם האוירה במכון היא אוירה של פרגון ושל כבוד הדדי או אוירה של אגו? האם בכל תרגיל ניתנים דגשי בטיחות מתאימים?

  בהדרכה בטיחותית המדריך מקפיד להתייחס להיבט הסיכון של כל תרגיל ותרגיל, ולתת את הדגשים הבטיחותיים הנדרשים על מנת להוריד למינימום את הסיכוי לפציעה.

  בדקו האם במקום האימונים שלכם המדריכים אכן מקפידים לתת את הדגשים הללו בתדירות גבוהה. כמו כן, מדריך בטיחותי ידע ליצור נורמה ואוירה של פירגון, כבוד ודאגה של המתאמנים זה לשלומו של זה. יש מכונים שבהם אין התייחסות למאבקי אגו שמתפתחים או תחרותיות שלילית בין המתאמנים (‘הוא הכניס לי, אני אכניס לו יותר חזק’..) וזה אחד הגורמים הכי משמעותיים לפציעות באימונים, שימו לב לאוירה במועדון. 

  בהדרכה בטיחותית המדריך מקפיד להתייחס להיבט הסיכון של כל תרגיל ולתת את הדגשים הבטיחותיים הנדרשים על מנת להוריד למינימום את הסיכוי לפציעה. בדקו האם במקום האימונים המדריכים אכן מקפידים לתת את הדגשים הללו בתדירות גבוהה. כמו כן, מדריך בטיחותי ידע ליצור נורמה ואוירה של פירגון, כבוד ודאגה של המתאמנים זה לשלומו של זה. יש מכונים שבהם אין התייחסות למאבקי אגו שמתפתחים או תחרותיות שלילית בין המתאמנים (‘הוא הכניס לי, אני אכניס לו יותר חזק’..) וזה אחד הגורמים הכי משמעותיים לפציעות באימונים, שימו לב לאוירה במועדון. 

 • התייחסות למרכיב המנטלי בנוסף למרכיב הפיזי
  המימד המנטלי, “המיינדסט” חשוב בלחימה לא פחות מהמימד הפיזי. בדקו האם במכון שאתם מתאמנים בו שמים מספיק דגש על פיתוח של היבטים מנטליים של לחימה:

  -האם מדברים אתכם על “מיינדסט” ועל המצב המנטלי שלכם בזמן לחימה
  -האם אתם עובדים על תרגילים ייעודיים לפיתוח יכולת להגיב ממצב של הפתעה?
  -האם אתם עובדים במכון על תרגילים ייעודיים לשיפור קבלת החלטות תחת לחץ?
  -האם עובדים אתכם על היכולת להפעילת אגרסיביות נשלטת?
  -האם עובדים אתכם על היכולת לעבור ברגע ממנוחה ל-100% עוצמה?

לסיכום, מקום מצוין להתאמן בו הוא מתנה נהדרת ואחת ההשקעות הכי טובות שאתם יכולים לעשות עבור עצמכם. השקיעו בבחירת מקום האימונים שלכם ואל תתפשרו!

למה לבחור ב-ACTA?

לתפיסתנו, ב-Acta כל אימון צריך להיות חוויה של למידה והתפתחות שמלווה בסיפוק והנאה. כבית ספר לאומנויות לחימה, אנו מציעים אימונים מקצועיים בקבוצות המתאימות למתחילים וקבוצות המיועדות למתקדמים. אנו שמים דגש על הדרכה איכותית המתמקדת הן במרכיב הפיזי והן במרכיב המנטלי של הלחימה. צוות המדריכים המנוסה שלנו יודע להדריך  וללוות אתכם מהרמה הנוכחית שלכם, בין אם אתם מתחילים גמורים או מקצוענים, ולהביא אתכם לשיפור מתמיד וסיפוק מכל אימון ואימון. אצלנו הבטיחות היא במקום הראשון ולכן הכל נעשה בבקרה צמודה ובהדרגה, בהתאם ליכולות שלכם ועם הקפדה מתמדת על הוראות בטיחות ברורות ומתאימות לכל תרגיל, ובאוירה משפחתית ונעימה, עם יחס אישי מצוות ההדרכה וליווי פרטני וצמוד. 

סיכום

אנשים נמשכים לאנשים חזקים, ויש לכך סיבה טובה. אנשים חזקים מקנים לסובבים אותם תחושת ביטחון, רוגע, ואת ההרגשה שדברים הם בסה”כ לא כאלה מסובכים, ולמען האמת די פשוטים בעצם. 

בואו להיות האנשים החזקים האלו, הצטרפו ל-ACTA.

עידן גל

עידן גל

מייסד ACTA, מומחה דאן 3 בקרב מגע ובעל נסיון של 30 שנים בתחום ההגנה העצמית. בשירותו הצבאי היה מפקד ביחידה ללוחמה בטרוה ומאבטח הרמטכ״ל. לאורך השנים שלאחר שחרורו הקדיש עצמו עידן להדרכה ולפיתוח שיטות הוראה ייחודיות לתחום ההגנה העצמית המאפשרות לכל אדם להישאר חופשי ובטוח ע״י רכישת כלים מעשיים להתמודדות אפקטיבית במפגש מול אלימות ותוקפנות.

עידן גל

עידן גל

מייסד ACTA, מומחה דאן 3 בקרב מגע ובעל נסיון של 30 שנים בתחום ההגנה העצמית. בשירותו הצבאי היה מפקד ביחידה ללוחמה בטרוה ומאבטח הרמטכ״ל. לאורך השנים שלאחר שחרורו הקדיש עצמו עידן להדרכה ולפיתוח שיטות הוראה ייחודיות לתחום ההגנה העצמית המאפשרות לכל אדם להישאר חופשי ובטוח ע״י רכישת כלים מעשיים להתמודדות אפקטיבית במפגש מול אלימות ותוקפנות.

שתפו:

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

הירשמו עכשיו לשיעור ניסיון

בכל תחום שתבחרו ממגוון תחומי ההתמחות שלנו

לוגו שחור