הגנה עצמית בדימונה

מה בעמוד?

הגנה עצמית בדימונה

ACTA היא חברה המתמחה בהקניית ביטחון אישי ומיומנויות מעשיות להגנה עצמית לרחוב. אקטה, שהוקמה על ידי עידן גל, מאמן היחידות המובחרות בצבא לשעבר ומאבטח הרמטכ”ל, מספקת אימונים באומנויות לחימה לכל מי שמעוניין ללמוד להתמודד במצבי מציאות ויחד עם זאת לחזק את הגוף, לשפר את הכושרהגופני ולבנות אישיות אסרטיבית ועוצמתית. הקרב מגע, שפותח בישראל, הוא שיטת הגנה עצמית יעילה ותכליתית ששמה דגש על התמודדות ריאליסטית במצבי מציאות, באופן מותאם לגיל ולמגדר המתאמנים: נשים ונערות, ילדים, נוער ובוגרים. מדריכי החברה הם מדריכים מוסמכים, אקדמאים ואנשי חינוך, בעלי הכשרה וכשירות מעולים, נסיון וגישה אישית ייחודית ומעצימה.

הגנת עצמית בדימונה בשיטת הקרב מגע

קרב מגע היא אומנות לחימה שפותחה בישראל במיוחד כדי להתאים לדרישות המציאות הישראלית. חניכינו, בכל הגילאים לומדים לנהל היטב מצבים של תוקפנות ואלימות הן ברמה ההתנהגותית והן ברמה הפיזית-מעשית ולהתמודד איתם בצורה יעילה ותכליתית. האימון בקרב מגע הוא אינטנסיבי, מתבסס על כוח מתפרץ, יכולת זיהוי ותגובה מהירים למצבים משתנים ותפקוד תחת לחץ. המטרה היא להיות כמה שיותר יעיל, פרקטי ואפקטיבי, להבדיל מאומנויות לחימה מסורתיות השמות דגש על עבודה אומנותית עם אסטתיקה מסויימת. קרב מגע נועד להילמד במהירות ובקלות, כך שכל אדם יוכל להשתמש בו ביעילות כשעולה הצורך בהגנה עצמית.

באימוני ההגנה העצמית באקטה תלמדו כיצד להתמודד בידיים חשופות מול יריב או מול מספר יריבים. מתוך ההבנה שברחוב אין חוקים, ושהמצבים עשויים לרוב להיות מלכחילה לרעתנו בשל הפתעה, רבים מול יחיד, שימוש בחפצים או בכלי נשק וכו’, תלמדו באימוני הקרב מגע כיצד גופכם שלכם יכול לשמש ככלי נשק עוצמתי כשעולה הצורך בהגנה עצמית, וכיצד באפשרותכם להתמודד גם מול יריב גדול וחזק מכם באמצעות התקפות לנקודות תורפה.

הטכניקות והעקרונות של קרב מגע נועדו להיות פשוטים ויעילים והם מתבססים על תגובות הגוף הטבעיות שלנו ושל היריב. המערכת מבוססת על הרעיון שיש לעשות כל מה שנדרש כדי להגן על עצמנו במצב של תקיפה ולהיות מסוגלים לעצור את התוקף ביעילות. טכניקות קרב מגע כוללות טכניקות הגנה, טכניקות התקפה, התמודדות בעמידה, התמודדות במצבי קרקע, התמודדות מול תקיפה בכלי נשק והתמודדות מול יריבים מרובים. לאחר השגת מיומנות בסיסית, תלמדו באימונים להפעיל את הטכניקות תחת לחץ, הפתעה ועומס פיזי ומנטלי על מנת להיות אפשריים ליישום תחת לחץ במצבי הגנה עצמית בעולם האמיתי.

בסניף ACTA דימונה ניתן לקבל הכשרה ייעודית לכל הגילאים והרמות בקרב מגע אשר באמצעותה תוכלו לקבל יכולות הגנה עצמית משמעותיות, ולהגן על עצמכם במקרה הצורך.

הגנה עצמית עם עידן גל וצוות המדריכים

עידן גל, מייסד ACTA, הוא מפקד לשעבר בצה”ל ואימן במהלך שירותו יחידות מיוחדות בלוחמה בטרור ובקרב מגע. ניסיונו הצבאי והבנתו את חשיבות ההגנה העצמית במצבי לחץ, סייע לו לעצב את תכנית העבודה ושיטות האימון שמציעה אקטה. יכולתו של גל להבין את צרכי התלמידים בכל קבוצת גיל ומגדר ולהעניק להם את ההכשרה וההכוונה הטובה ביותר סייעה לאקטה לצמוח ולהפוך לספק מוביל של הדרכות בתחום הביטחון האישי וההגנה העצמית במוסדות רבים כמו משרד החינוך, הסוכנות היהודית, קופות חולים ועיריות ומועצות אזוריות שונות ברחבי הארץ. באמצעות גישתו הייחודית, אקטה ביססה את עצמה כמקור מהימן לאימוני הגנה עצמית לאנשי מקצוע, ליחידים וקבוצות בכל הרמות והגילאים.

לסיכום

אקטה היא ארגון המתמחה בהכשרות בתחום ההגנה העצמית והביטחון האישי. החברה, שהוקמה על ידי עידן גל, מפקד לשעבר בצבא, מעניקה הכשרות ששמות דגש על יישום מעשי של טכניקות הגנה עצמית במצבים אמיתיים. התוכניות שמציעה ACTA נועדו לעזור לאנשים לפתח את הכישורים והביטחון שהם צריכים כדי להגן על עצמם ועל אחרים במצבים מסוכנים.

חשוב לציין שלמידת הגנה עצמית עוסקת לא רק ביכולת פיזית אלא גם בפיתוח החוסן המנטלי ובהבנה וניהול של מצבי עימות.

עידן גל
עידן גל

מייסד ACTA, מומחה דאן 3 בקרב מגע ובעל נסיון של 30 שנים בתחום ההגנה העצמית. בשירותו הצבאי היה מפקד ביחידה ללוחמה בטרוה ומאבטח הרמטכ״ל. לאורך השנים שלאחר שחרורו הקדיש עצמו עידן להדרכה ולפיתוח שיטות הוראה ייחודיות לתחום ההגנה העצמית המאפשרות לכל אדם להישאר חופשי ובטוח ע״י רכישת כלים מעשיים להתמודדות אפקטיבית במפגש מול אלימות ותוקפנות.

עידן גל
עידן גל

מייסד ACTA, מומחה דאן 3 בקרב מגע ובעל נסיון של 30 שנים בתחום ההגנה העצמית. בשירותו הצבאי היה מפקד ביחידה ללוחמה בטרוה ומאבטח הרמטכ״ל. לאורך השנים שלאחר שחרורו הקדיש עצמו עידן להדרכה ולפיתוח שיטות הוראה ייחודיות לתחום ההגנה העצמית המאפשרות לכל אדם להישאר חופשי ובטוח ע״י רכישת כלים מעשיים להתמודדות אפקטיבית במפגש מול אלימות ותוקפנות.

שתפו:
מה בעמוד?
מאמרים נוספים

הירשמו עכשיו לשיעור ניסיון

בכל תחום שתבחרו ממגוון תחומי ההתמחות שלנו

לוגו שחור